Baznīcas dziesmas

Tabitas un Amandas pavadījumi 57 latviešu trimdas draudzēs pazīstamām baznīcas dziesmām.
Tabita Urdze - klavieres
Amanda Zaeska - blokflautas, akordeons

Izbaudi un stāsti citiem!

Pirkt albumu

Kā tapa šis projekts?

Projekts tapa pēc mācītājas Gitas Putces iniciatīvas, kura saskārās ar problēmu, ka jau daudzus gadus vairākās mazākās trimdas draudzēs ir bijis jāiztiek dievkalpojumos bez ērģelnieka. Dziesmu pavadījumiem izmantoja īpaši sagatavotus klavieru vai ērģeļu pavadījumus iespēlētus kasetēs un pēdējā laikā arī kompaktdiskos.

Tā Tabita (Gitas meita) un Amanda Zaeska (Gitas vedekla) sāka sagatavot ierakstus ar korāļu melodijām, pamatā izmantojot klavieres, papildinot atsevišķus pavadījumus ar akordeonu un blokflautu. Šī projekta mērķis nav radīt “akadēmiskus”, virtuozus skaņdarbus bet gan emocionāli siltu un draudžu realitātē balstītu baznīcas dziesmu ierakstu, piemēram, transponējot dziesmas vieglāk izdziedamās toņkārtās.


Kā atbalstīt šo projektu?

Pateicoties Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Lielbritānijā atbalstam, varējām uzsākt šo projektu. Tas nosedza apmēram pusi izmaksu, kas radušās ierakstu veikšanai un to ievietošanai internetā. Atlikušo daļu esam izlikuši no saviem personiskiem līdzekļiem. Būsim pateicīgi par lietotāju atbalstu šim projektam! Sazinieties ar mums vai izmantojiet ziedošanas iespēju, kas parādās, pērkot albumu Bandcamp.

Izplatiet informāciju par šo projektu, stāstot par to, pārsūtot saiti uz šo lapu vai daloties ar to Facebookā!


Kā lejupielādēt dziesmas?

Materiāls ir brīvi pieejams katram interesentam. Visas dziesmas varat klausīties tiešsaistē Bandcamp. Varat lejupielādēt atsevišķas dziesmas, piespiežot "Download" pogu, vai visu albumu, piespiežot "Buy now" pogu. Izvēloties "Buy now", jums tiks piedāvāta iespēja norādīt summu, ko maksāt par šo albumu.

Tālāk varat norādīt formātu, kurā lejupielādēt dziesmas. Ja plānojat dziesmas atkskaņot datorā, tālrunī vai planšetdatorā, iesakām izvēlēties MP3 formātu. Ja plānojat dziesmas uzlikt uz CD, iesakām izvēlēties "FLAC" vai "MP3 320" formātu. Kad dziesmas ir sagatavotas lejupielādei, parādīsies poga "Download", uz kuras jāuzklikšķina.


Vai varu saņemt albumu uz CD?

A.

Varam jums aizsūtīt gatavu CD pa pastu. Cena par diviem CD un sūtīšanu ir 20 EUR.

B.

Ja jums ir kaut nelielas datora prasmes, nav sarežģīti pašam uzlikt dziesmas uz CD:

  • Lejupielādējiet albumu no Bandcamp, piespiežot pogu "Buy now". Tālāk izvēlieties dziesmu formātu (iesakām MP3 320 vai FLAC).
  • Savā datorā atrodiet lejupielādēto failu "Tabita Urdze & Amanda Zaeska - Baznīcas dziesmas.zip" un "atzipojiet" to (Windows vidē var uzklikšķināt uz faila ar labo pogu un piespiest "Extract All...").
  • Lietojiet Windows Media Player vai kādu citu programmu, ar kuras palīdzību var veidot audio CD. Iesakām dziesmas sadalīt uz diviem diskiem. Youtube atradīsit palīdzību šim solim: How to Create an Audio CD

Šeit varat lejupielādēt vāku un dziesmu lapu, ko pievienot saviem diskiem:


Kā noņemt vai pielikt dziesmām pantiņus?

Visām dziesmām esam ierakstījuši trīs pantiņus. Ja gribat noņemt vai pielikt pantiņu, iesakām lietot programmatūru "Audacity", kas ir brīvi pieejama http://audacity.sourceforge.net/. Atvēriet lejupielādēto dziesmu un ar kreiso peles pogu iezīmējiet otro pantiņu, piespiediet "Copy", ieklikšķiniet ar kreiso pogu starp diviem pantiņiem, un piespiediet "Paste". Lai izņemtu pantiņu, "Copy" vietā piespiediet "Cut".


Kā ar autortiesībām?

Visas dziesmas esam publicējuši kā "Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported". No tā izriet, ka varat tās brīvi izmantot nekomerciālos nolūkos, veicot atsauci uz autoru. Arī jums ir tiesības tās pārveidot un pārpublicēt, veicot atsauci uz oriģinālu un saglabājot tos pašus autortiesību nosacījumus. Detalizētāku informāciju par to, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, atradīsit šeit: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/.


Vai plānojat ierakstīt vēl citas dziesmas?

Ja šis projekts gūs lietotāju atsaucību un papildus finansiālu atbalstu, labprāt turpināsim uzsākto darbu un papildināsim šo albumu ar jūsu ieteiktajām dziesmām.


Kā varu sazināties ar jums?

Ja jums ir ieteikumi, gribat padalīties ar savu atsauksmi vai vēlaties ieteikt kādu dziesmu, ko ieskaņot nākotnē, rakstiet mums uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Paldies!
Tabita, Amanda un Toms